APEL

w sprawie przestrzegania zasad i obostrzeń w ROD
w czasie trzeciej fali pandemii

 

COVID-19 diametralnie zmienił nasze codzienne funkcjonowanie. Kryzysowa sytuacja trwa tak długo, że wielu z nas zaczęło lekceważyć obowiązujące restrykcje. Niestety apogeum trzeciej fali jest dopiero przed nami.
Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, najbliższe dwa tygodnie mogą być decydujące, jeśli chodzi o dalszy przebieg pandemii i jej skutki.
Dlatego apelujemy o bezwzględne stosowanie się do obostrzeń wprowadzanych przez rząd. Przestrzeganie tych zasad jest najprostszą metodą, która może
przyczynić się do zahamowywania pandemii.

1. Pamiętajmy, by na terenie ROD obowiązkowo nosić maski zasłaniające usta i nos i zachowywać dystans społeczny. Na swoich działkach możemy przebywać bez maseczek, ale postępujmy ostrożnie i rozważnie.

2. Unikajmy dużych skupisk ludzi. Powstrzymajmy się od bezpośrednich kontaktów z osobami spoza najbliższej rodziny

3. Szczególną ostrożność zachowujmy również w drodze na działkę i z działki. Podróżując środkami komunikacji miejskiej pamiętajmy o odpowiednim odstępie od współpasażerów, o obowiązku zasłaniania ust i nosa, gdy przebywamy w przestrzeni publicznej, starajmy się często dezynfekować ręce w czasie podróży, zwłaszcza jeżeli dotykamy różnych powierzchni w danym pojeździe. Nie zapominajmy o regularnym dezynfekowaniu telefonu komórkowego.

Bądźmy odpowiedzialni! Nie narażajmy siebie i innych!

Krajowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców

DYSTANS – DEZYNFEKCJA – MASECZKA

Warszawa, 25 marca 2021 r.